میزبانی وب‌سایت و دامنه

منظور از میزبانی وب یا خدمات هاستینگ، سرویسی است که وب‌سایت شما را در دسترس کاربران قرار میدهد.

هدف این است که وب سایت شما توسط دیگران در اینترنت دیده شود. به منظور تحقق این هدف، شما باید اطمینان حاصل کنید که سایت خود را بر روی سروری فعال کرده اید که ۲۴ ساعت روز و ۷ روز هفته پویا می‌باشد. این سرور همان میزبانی وب است. تمامی فایل‌ها و کدها بر روی هاست ذخیره شده و زمانیکه بازدیدکنندگان به سایت شما وارد می‌شوند اطلاعات را از آنجا دریافت می‌کنند.

خدمات هاست و دامنه

اینترنت چیست؟

اینترنت یک سیستم جهانی به هم پیوسته و شامل شبکه‌های کامپیوتری است که به بیلیون‌ها کاربر در سرتاسر جهان سرویس می‌دهند. به عبارت دیگر شامل میلیون‌ها شبکه از شبکه‌های خصوصی، عمومی، دانشگاهی، تجاری و دولتی می‌شود که بوسیله سیم، فیبر نوری یا وایرلس به هم متصل شده‌اند.

ارتباط میان سرور و کاربران

مرورگرها نرم افزارهایی (مانند فایرفاکس و گوگل‌کروم) هستند که شما از آنها برای دسترسی به اینترنت استفاده می‌کنید و هر زمان شما به یک وب‌سایت بروید، مرورگرهای شما درخواست‌هایی را برای دریافت اطلاعات به سرورهای میزبانی وب می‌فرستند.

رامان هاست

انواع میزبانی وب :

برای انتخاب سرویس میزبانی وب مناسب برای سایت خود سه گزینه اصلی در اختیار خواهید داشت.

۱- میزبانی وب اشتراکی

در این روش شما به همراه افراد دیگری در سرور اصلی و فضای قابل استفاده شریک می‌شوید، تمامی منابع میزبانی وب مشترک بوده و سهم افراد از پیش تعیین نشده است، در این صورت ممکن است بعضی مواقع با کندی سرعت در بارگزاری وب‌سایتتان مواجه شوید.

۲- میزبانی وب اختصاصی مجازی VPS

در این روش میزبانی وب ، یک سرور اصلی بوسیله نرم افزار بعنوان چند سرور اختصاصی مجزا به کاربران سرویس می‌دهد و تنها با استفاده از یک کامپیوتر می‌توان بصورت مجازی چند سرور اختصاصی ایجاد کرد. درواقع این روش ترکیبی از میزبانی وب اشتراکی و اختصاصی است که در آن شما پهنای باند مخصوص به خود را خواهید داشت که از یک سرور مشترک تامین می‌شود ولی سهم هرکس برای استفاده از منابع مشخص است.

۳- میزبانی وب اختصاصی

انتخاب مناسبی برای سایت‌های بزرگ و پر بازدید، شرکتهای بزرگ، سازمان‌ها و مراکز دولتی می‌باشد. چنانچه ترافیک سنگین برروی سایت خود دارید و نیاز به RAM و CPU بیشتری احساس می‌کنید میزبانی وب اختصاصی را انتخاب کنید.

انتخاب یک میزبانی وب در موقعیت جغرافیایی مخاطبان اهمیت زیادی دارد زیرا در سرعت سایت شما تاثیر گذار بوده و به بهینه‌سازی سایت شما در موتورهای جستجو کمک می‌کند. بعنوان مثال اگر کاربران سایت شما همه از کشور آلمان هستند همکاری با یک شرکت میزبانی وب در هند نمیتواند انتخاب چندان مناسبی باشد. خدمات هاستینگ و دامنه رامان هاست می‌تواند میزبان خوبی برای وب‌سایت شما باشد.

کليه حقوق اين وب‌سايت به بازرگانی رامان تعلق دارد. استفاده از مطالب وب‌سایت تبلیغات رامان با ذکر منبع بلامانع است.