طراحی وب‌سایت فروشگاهی

راه اندازی یک مرکز تجاری آنلاین با عنوان سایت فروشگاهی می‌تواند باجه اینترنتی فروشگاه حقیقی شما در دنیای اینترنت باشد. با راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی شما می‌توانید محصولاتتان را در معرض نمایش بسیاری از کاربران اینترنتی قرار دهید. این نکته را در نظر داشته باشید که مخاطبان شما در یک سایت اینترنتی قابل مقایسه با مشتریان شما در یک فروشگاه حقیقی نمی‌باشد.

طراحی وب‌سایت فروشگاهی

به کمک طراحی سایت فروشگاهی اگر محصول یا خدماتی دارید که به دنبال معرفی، تبلیغ، عرضه و حتی فروش آن را در دنیای اینترنت دارید یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای شما سایت فروشگاهی می‌باشد. در ادامه نحوه‌ی کارکرد این نوع سایت‌ها را بررسی کرده و تفاوت‌های یک سایت فروشگاهی را با یک سایت معمولی بیان خواهیم کرد.

نکات کلیدی در طراحی سایت فروشگاهی

چه نکاتی در طراحی سایت فروشگاهی مهم هستند؟ ۱- سایت فروشگاهی طراحی شده باید ساده، کاربردی با قابلیت‌های کامل باشد. ۲- سایت فروشگاهی باید دارای گرافیک مناسبی باشد اما این به این معنی نیست که از تصاویر با حجم بالا در طراحی‌تان استفاده نمایید. ۳- رعایت اصول سئو برای افزایش رتبه وب سایت در موتورهای جستجو از دیگر موضوعاتی است که باید در طراحی رعایت شود. ۴- رعایت استانداردهای جهانی طراحی سایت ۵- داشتن ورژن موبایل یا همان طراحی سایت ریسپانسیو هم از دیگر موضوعاتی است که در طراحی سایت باید مد نظر قرار داد.

اهمیت سایت فروشگاهی در کسب و کار

سایت فروشگاهی همانطور که از نامش پیداست اغلب برای کسانی که محصولی برای فروش و یا خدماتی برای ارایه به مشتری دارند بیشتر مناسب می‌باشد. یکی از مزیت‌هایی که سایت‌های فروشگاهی دارند این است که برای همه مناسب می‌باشد و لزومی ندارد شما یک شرکت تولیدی بزرگ داشته و یا یک تاجر بزرگ باشید. در واقع می‌توان گفت، سایت‌های فروشگاهی برای تمامی کسب و کار‌ها چه بزرگ و چه کوچک مناسب‌ترین گزینه است.

طراحی وب‌سایت فروشگاهی

تفاوت سایت فروشگاهی با سایر وب سایت ها

سایت فروشگاهی بر اساس نوع محصول ارایه شده معمولا دارای یک ویترین است که در صفحه‌ی نخست قرار می‌گیرد و شما می‌توانید نمونه‌ای از بهترین و جدیدترین جنس‌ها و محصولات خود را در این ویترین قرار داده و یک نما و دید کلی از سایت خود به مشتری و بازدید‌کننده‌ی سایت القا دهید.

یکی از مهمترین تفاوت های طراحی سایت‌های فروشگاهی با سایر سایت‌ها نحوه‌ی مدیریت این سایت‌ها می‌باشد. معمولا چون در این نوع سایت‌ها محصولات دارای تغییرات زیادی هستند (چه از لحاظ قیمت و چه از لحاظ نوع کالا) و شاید شما هر روز نیاز به بروز‌کردن محصولات و قیمت‌های آن‌ها داشته باشید لزا سایت‌های فروشگاهی به نوعی طراحی می شوند که مدیریت آن ها بسیار ساده بوده و دغدغه‌های مدیریتی کمتری دارند.

معرفی بهتر محصولات : طراحی سایت‌های فروشگاهی به شما این امکان را می‌دهند که محصولات را ریز به ریز برای بازدید‌کننده شرح داده نقاط قوت، ویژگی‌های برجسته و نقاط ضعف برای آن تعیین کنید، امکان مقایسه برای پارامترهای محصولات ایجاد کنید، برای آن‌ها امتیاز دهی قرار دهید، فروش ویژه داشته باشید، گارانتی و رنگ بندی محصولات را نیز تعیین کنید.

آمارگیری جامع : یکی از برتری های برجسته ای که طراحی سایت های فروشگاهی نسبت به سایر سایت ها دارند آمار دهی بسیار جامع آن‌ها می‌باشد. شما در این نوع سایت‌ها می‌توانید آمارهای روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه از سایت بگیرید. میزان موجوی خود را کنترل کرده. مقدار فروش محصولات و میزان درآمد را در بازه‌های زمانی مختلف مقایسه کنید. شما همچنین می توانید این آمار ها را روی نمودار نیز مشاهده کرده و بررسی کاملی داشته باشید.

استفاده از نماد اعتماد الکترونیک در طراحی سایت فروشگاهی

طبیعتاً یکی از اصول اساسی که باعث می‌شود مدیران متقاضی سایت‌های فروشگاهی و همچنین بازدید کنندگان نگرانی داشته باشند جلب اعتماد در فضای مجازی و گرفتار نشدن در دام کلاهبرداران اینترنتی است. از مهمترین راهکارهای حل این موضوع دریافت نماد اعتماد الکترونیک است که یک نشان دیجیتالی بوده از طرف وزارت صنعت و معدن به فروشگاه‌هایی اعطا می‌شود که اصول کلی مشخص شده توسط این وزارتخانه را رعایت کرده باشند.

امنیت در بستر فروشگاه اینترنتی

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی به معنای تجارت اینترنتی می‌باشد. با گسترش اینترنت و دسترسی پذیری آسان آن، ورود به کسب و کار اینترنتی و توجه به اهمیت آن غیرقابل انکار شده است. استفاده از درگاه‌های پرداخت اینترنتی و سیستم‌های رمزگذاری و تمامی موارد امنیتی در بستر طراحی سایت فروشگاهی می‌بایست لحاظ شود. استفاده از پروتکل‌های امنیتی به منظور برقراری امنیت برای اطلاعات حساب کاربران در فروشگاه اینترنتی الزامی می‌باشد.

کليه حقوق اين وب‌سايت به بازرگانی رامان تعلق دارد. استفاده از مطالب وب‌سایت تبلیغات رامان با ذکر منبع بلامانع است.