طراحی وب‌سایت شخصی

شاید شما نیز جزو آن دسته از افراد هستید که می‌خواهید وب‌سایت شخصی داشته باشید تا بتوانید نظرات و افکار خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. معمولاً وب‌سایت‌های شخصی به چند منظور ساخته می‌شوند. برای مثال بسیاری از افراد به عنوان یک رزومه آنلاین به آن نگاه می‌کنند. عده‌ای دیگر هستند که از آن برای انتشار مقالات و نظریات خود در زمینه شغلی‌شان استفاده می‌کنند و به هر حال از طریق آن کسب و کار می کنند. عده سوم هم سلبریتی‌ها و افراد سرشناس هستند که پایگاهی خبری برای طرافداران خود ایجاد می‌کنند.

وب‌سایت شخصی کانون تبلیغات رامان

فرقی ندارد که شما جزو کدام دسته از این افراد هستید، سایت ساز هدف کاری از گروه نرم‌افزار رامان می تواند همه نیازهای شما در طراحی سایت شخصی را بر طرف کند. طراحی سایت شخصی نیز مانند هر سایت دیگری، معیارها و فاکتورهای مختص به خود را دارد که باید آن ها را رعایت نمود.

طراحی وب‌سایت شخصی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

همانطور که گفتیم بیشتر افراد از وب‌سایت‌های شخصی جهت ایجاد یک رزومه دیجیتال از آن استفاده می‌کنند. بنابراین مانند هر رزومه‌ای، وب‌سایت شخصی نیز باید بتواند بخوبی مهارت‌ها و سوابق کاری افراد را در دسترس مخاطبان (به خصوص کارفرمایان) قرار دهد.

ویژگی مهم دیگر در طراحی سایت شخصی، قرار دادن اطلاعات تماس است. از آنجایی که بیشتر دارندگان وب سایت‌های شخصی آدرس جغرافیایی خود را در اطلاعات تماس خود قرار نمی‌دهند، بهتر است که وب سایت تان به گونه ای باشد که به راحتی کاربر را به شبکه‌های اجتماعی شما منتقل نماید. همچنین، قرار دادن یک فرم تماس در صفحه نیز می‌تواند باعث شود مخاطبان راحت‌تر با شما در تماس باشند.

از موارد مهم دیگر در طراحی سایت شخصی می‌توان به رابط گرافیکی آن اشاره کرد. از آنجایی که در وب سایت‌های شخصی معمولاً خدمات یا محصول خاصی به فروش نمی‌رسد، بنابراین رابط گرافیکی سایت باید طوری باشد که کاربر را به خود جذب کند تا وی زمان بیشتری را صرف مطالعه محتوای شما کند. همچنین، قابلیت ثبت دیدگاه در وب سایت‌های شخصی بسیار مهم است. بسیاری از مخاطبان در وب سایت‌های شخصی با دارنده سایت احساس نزدیکی می‌کنند و می‌خواهند با او در تماس باشند. ثبت دیدگاه می‌تواند به خوبی این امر را محقق کند.

طراحی وب‌سایت شخصی

امروزه بسیاری از افراد و تجارت‌ها به دنبال تجربه و توان علمی شما هستند و بسترهای زیادی هم برای دسترسی به هدف خودشان دارند. شاید یکی از مهمترین آن‌ها استفاده از شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک برای دوستان و یافتن آن‌ها و LinkedIn برای کسب و کار و شبکه Twitter برای آپدیت کردن مطالب و همچنین شبکه Google+ می‌باشد. اما از نگاه افراد دیگر زمانی شما یک فرد حرفه‌ای خواهید شد که اول از همه در مکاتبات رسمی خود از ایمیل کمپانی‌هایی مانند Yahoo یا Google استفاده ننمایید و ایمیل با نام خودتان را داشته باشید. زمانی این امر تحقق پیدا خواهد نمود که ابتدا شما وب‌سایت شخصی خودتان را داشته باشید تا در فضای اینترنت شما را بهتر شناسایی نمایند.

یکی دیگر از دلایل اصلی برای داشتن یک وب‌سایت شخصی این است که کاربران شما از دیدن صفحات تماس با ما یا صفحه مشخصات شما و دیدن رزومه به صورت آنلاین احساس خشنودی و رضایت می‌نمایند.

وب‌سایت شخصی کانون تبلیغات رامان

زمانی که تصمیم به داشتن یک وب سایت شخصی گرفتید، در ابتدا باید برنامه مشخصی برای طراحی و پیاده سازی و مهم‌تر از همه، هدف از داشتن وب‌سایت شخصی داشته باشید. آیا شما وب‌سایت شخصی را تنها برای این می‌خواهید که بگویید من هم در دنیای اینترنت هستم و یا بهره برداری‌های بیشتری را از این وب سایت انتظار دارید؟ پاسخ به این سوال‌ها و سوال‌هایی از این دست، کانون تبلیغات رامان شما را بهتر و بیشتر کمک خواهد نمود تا تمامی هدف‌هایی که از داشتن وب سایت شخصی انتظار دارید را جامعه عمل بپوشاند و آنها را برآورده نماید.

در تمامی جلساتی که در کانون تبلیغات رامان برای برنامه‌ریزی سایت شما برگزار خواهیم نمود، شما را کمک و مشاوره می نماییم تا بهترین تصمیم گیری برای طراحی سایت شخصی خود را نیز داشته باشید. امروزه داشتن وب سایت شخصی هم برای گسترش کسب و کار و هم برای معرفی شخص می‌تواند کاربردهای بسیار زیادی داشته باشد. البته بسیاری از افراد که دوست دارند وب‌سایت شخصی داشته باشند، متاسفانه اهمیتی به هزینه‌های آن نمیدهند و دوست دارند وب سایتی با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت را داشته باشند. متاسفانه این اتفاق غیر ممکن می‌باشد.

دلایل داشتن یک وب‌سایت شخصی

۱- در دسترس بودن شما : امروزه بسیاری از افراد و شرکت‌ها برای جذب نیروی کاری خود از روش‌های قدیمی مانند روزنامه یا حتی رادیو و تلویزیون کمتر استفاده می‌کنند و برای صرف هزینه کمتر از اینترنت بهره می‌برند. آن‌ها دوست دارند در رابطه با شخصی که می‌خواهند آن را جذب نمایند اطلاعات بیشتر مانند رزومه کاری یا تصویر شما یا کلا مهارت‌هایی که شما دارید کسب نمایند.

۲- اجازه دهید شغل مورد نظر، شما را پیدا نماید : داشتن یک وب سایت مانند این میباشد که شما رزومه خود را برای هر کسی ارسال یا همان پست مینمایید و شما زمانی که هر هفته با چندین فرصت شغلی که به شما پیشنهاد داده میشود مواجه خواهید شد. بسیاری از این فرصت های شغلی شما را از روزنامه یا مجلات پیدا ننموده اند و این میتواند بزرگترین مزیت داشتن یک وب سایت شخصی باشد. بنابراین چنانچه میخواهید در این فضای آنلاین باشید باید در ابتدا وب سایت شخصی خود را داشته باشید.

۳- رزومه خود را دیجیتالی کنید : در گذشته تمامی رزومه ها باید پرینت می‌شدند اما امروزه بیشتر آنها می‌تواند به صورت دیجیتال به افراد مختلف ارسال گردند. زمانی که نام شما را در گوگل سرچ می‌کنند وب‌سایت شما مطمئنا در نتیجه جستجو به آن‌ها نشان داده خواهد شد و این برای آن‌ها ارزش بسیار زیادی دارد.

کليه حقوق اين وب‌سايت به بازرگانی رامان تعلق دارد. استفاده از مطالب وب‌سایت تبلیغات رامان با ذکر منبع بلامانع است.